emax kaplama nedir

Emax kaplama nedir? Nasıl yapılır?

Emax, porselen ön dişlerin tamamen estetik olarak yeniden düzenlenip tedavi edilmesi işlemidir. Porselen kaplama dişlerin içinde, en iyi sonuç alınan ve en kaliteli olanı emax diş kaplamadır. Zirkonyum ve metal kaplamalara göre daha hassas bir yapısı olsa da estetik görüntü açısından en doğru tercihtir. Bu yüzden estetik olarak ta yapılan kaplamalar içinde en iyi sonuç alınan emax diş kaplama tedavisidir.

Emax Porselen Tedavi Yöntemi Nedir?

Emax porselen diğer porselenlerden daha farklı olsa da estetik açıdan daha çok tercih edilen ve tavsiye edilen yöntemlerden biridir. Bunun nedeni kaplama ve tedavinin özelliği içinde herhangi bir metal kullanılmıyor olmasıdır. Bu da doğal görüntünün tam anlamıyla sağlanması açısından diğer kaplamalara göre daha fazla avantajı getirmektedir.

Metal hassasiyeti olan hastalarda ise en avantajlı en uygun porselen kaplama yöntemi yine budur. Ayrıca estetik açıdan sonuçlar son derece mükemmeldir.

Emax diş kaplama uygulamasının en önemli özelliği hiçbir aşamasında metal kullanılmamasıdır.

Emax diş kaplama tedavisi dışındaki diğer diş tedavilerinin hemen hepsinde metal kullanılır. Metal kullanımı da görsellik açısından emax diş kaplama tedavisi gibi doğal görüntü vermez.

Emax porselenlerde diş oldukça şeffaf ve doğaldır. Tıpkı doğal bir diş görüntüsünü yansıtır. Dişe en yakın renktedir. Ayrıca emax diş diğer kaplamalarla mukayese edildiğinde dış yüzeyinde leke ve herhangi bir plak tartar oluşmaz.

Emax diş kaplamalarında bulunan diğer bir özellik ise en son teknolojik cihazlarla yapılmasıdır. Ancak, diğer tedavilere göre biraz daha hassas çalışılması gereken bir uygulamadır.

Emax Porselenin Sağladığı Avantajlar

Emax diş, porselen diğer diş kaplama yöntemlerinin içinde en avantajlı olanlarından biridir. En önemli avantajı ciddi anlamda doğal ve estetik bir görünüm sağlamasıdır. Ayrıca içinde metal kullanılmayarak herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olması önlenmiş olur.

Bunun dışında uygulama sonrası diş etinde çekilmeler, morarmalar ve renk değişikliği yaşanmaz.

Bir diğer avantaj da altındaki dişin yapısına hiçbir koşulda zarar vermez. Emax diş kaplama tedavisinde kullanılan etken madde diş eti ile uyumlu ve doku ile kısa sürede absorbe edilebilen maddeden oluşmaktadır.

Şeffaf olması, ışığı geçiren bir özelliği bulunması doğallığının bir parçasıdır. Bu nedenle görüntü her zaman parlaktır. Mat bir görüntü emax diş kaplamalarda asla oluşmaz. Renk seçenekleri diğer kaplama yöntemlerine göre çok daha çeşitlidir.

Dış görünüşü, yapısı parlak ve pürüzsüzdür. Emax diş kaplama uygulamasında dişlerde herhangi bir şekilde hassasiyet görülmez.

Dış yüzeyinin kaygan ve şeffaf olması nedeniyle herhangi bir tartar oluşumu yaşanmaz, bu da oluşabilecek diş eti rahatsızlıklarının yaşanmasını önleyen özelliklerden biridir.

Emax Porselen Diş Kaplama ve Estetik

Emax porselen diş kaplama uygulaması bir diş tedavisinin yanı sıra estetik olarak tercih edilen bir yöntemdir.

Ağız içinde çok fazla kırık, çürük ve deformasyonun olduğu hallerde çok daha faza tercih edilmektedir.

Emax, porselen ön dişlere uygulanan bir tedavidir. İçinde metal olmadığından arka dişlere göre daha zayıf ve hassas yapıdadır. Emax porselen uygulaması, uzun süre diş kaybı yaşayan, görüntüsü bozuk, estetik kaygı taşıyan kişilere uygulanır.

Ağız içinde çok fazla eksik dişi bulunan ve hiç dişi olmayan kişilere bu yöntem tavsiye edilmez.

Arka kesici ve parçalayıcı dişler için de uygun değildir. E-Max diş porselen yöntem olarak ön dişlerin yapılmasına daha çok uygundur. Estetik kaygı nedeniyle tercih edilen bir diş tedavi uygulamasıdır. Emax diş porselen tedavisi, ağız ve diş bakımı düzenli bir şekilde yapıldığında uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmektedir.

Emax diş kaplaması estetik bir amaç taşıması bakımından ikisinde de metal kullanılmadığı için lamine diş kaplama yönetimine benzer.

Leave a Reply